Pralnia Dywanów

3100


Do końca 2019, pranie każdego dywanu tylko 9.90/m²

zarezerwuj teraz

MEGA PROMOCJA!

 1. pl
 2. en

Od lutego 2013 wprowadzamy na rynek lokalny najskuteczniejszą metodę prania dywanów, jako pierwsi w Krakowie umożliwiamy Państwu skorzystanie z najwyższej jakości świadczonych usług w branży. Wszystko za sprawą wirówki do dywanów (1200 obrotów na minutę) oraz automatowi trzepiącemu (48000 uderzeń na minutę). Inwestycja w innowacyjny sprzęt umożliwia w pełni pranie dywanów na wskroś. Jest to metoda, stosowana od lat w Europie i na innych kontynentach. Polega ona na całkowitym przemoczeniu dywanu - jego runa i osnowy, wyszorowaniu, wypłukaniu oraz odwirowaniu. Dywan z wirówki wyciągany jest praktycznie suchy(do 95% wody zostaje odwirowane). Przed całym procesem prania dywanów, są one porządnie trzepane (80% zabrudzeń w dywanach jest nierozpuszczalnych wodnie i chemicznie), odkurzane, jeśli tego wymagają - usuwana jest sierść zwierzęca oraz włosy. Oferujemy również usuwanie uciążliwych i nieprzyjemnych zapachów.

Pranie dywanów

Proces, który przejdzie Państwa dywan po oddaniu go w nasze ręce:
 

 • mierzenie oraz oznakowanie

 • trzepanie mechaniczne

 • usunięcie sierści oraz włosów

 • odkurzanie

 • pranie wstępne

 • pranie zasadnicze 

 • płukanie

 • wirowanie

 • suszenie

 • ewentualne poprawki

 • odkurzanie (ponowne)

 • zaczesanie runa

 • kontrola jakości

 • pakowanie

Bardzo często ignorujemy zagrożenie, które w materacach na nasz czeka – z bardzo prostego powodu – po prostu go nie dostrzegamy gołym okiem. Pranie materacy to czynność, którą powinniśmy ze szczególną uwagą wykonywać stosunkowo jak najczęściej. W końcu ok 25-33% naszego życia - to sen. Należy zdać sobie sprawę, iż spanie na czystym łóżku bądź materacu korzystnie wpłynie na samopoczucie oraz możemy być pewni, że będziemy lepiej się wysypiać. Roztocza, bakterie i wirusy które gromadzą się w poszyciach, sprawiają, że ciężej nam się oddycha co niekorzystnie wpływa na nasz sen. Każdej nocy ciało ludzkie wydala ok 1/4l potu i innych płynów, a to wszystko wsiąka w materac. Część tych płynów w ciągu dnia odparuje, lecz jak się można domyśleć - reszta w nim pozostanie. Zrzucamy także na materac ok. 1,5g martwego, złuszczonego naskórka, a ten jest doskonałym pożywieniem dla roztoczy. Średnio w materacu dwuosobowym znajduje się ok. 2,5mln roztoczy i ich odchodów. Dodatkowo, po położeniu się do spania, gdy już przykładamy głowę do poduszki i przykrywamy się kołdrą – zaczynamy przebywać w środowisku, które jest bardzo mocno alergogenne. Na 1cm2 naszej skóry znajduje się od 10 do 100 tysięcy bakterii. Część z tych bakterii zostaje w pościeli oraz materacu. Bakterie te mogą zaatakować skórę, spojówki lub błony śluzowe. Mogą również dostać się wraz z powietrzem, które wdychamy – do naszego układu oddechowego. Kontakt z bakteriami może wywołać: zapalenie ropne skóry, zapalenie błon śluzowych, zapalenie oskrzeli lub nawet zapalenie płuc.

Podczas czyszczenia materaca usuwamy: roztocza oraz ich odchody, martwy naskórek i włosy, pozostałości potu jak również pozostałości jedzenia. Dodatkowo możemy zdezynfekować Państwa materac parowo. Roztocza giną w takiej temperaturze. Oczywiście to dopiero połowa sukcesu, lecz ich odchody są usuwane (wyciągane pod ciśnieniem) z wnętrza materaca – w momencie prania materaca. Aby stosunkowo wydłużyć proces rozmnażania roztoczy w pościeli i materacu – należy zadbać także o: jak najniższą temperaturę oraz wilgotność w sypialni. Zalecamy również aby materac co miesiąc odwracać na drugą stronę. Polecamy również Państwu zakup specjalnej nakładki antyalergicznej na materac

  Czyszczenie materacy

Cennik czyszczenia materacy

Czyszczenie materacyka dziecięcego

 • 40

Czyszczenie materaca 90x200

50

Czyszczenie materaca 100x200

60

Czyszczenie materaca 120x200

70

Czyszczenie materaca 140x200

80

Czyszczenie materaca 160x200

100

Czyszczenie materaca 180x200

120

Czyszczenie materaca 200x200

140

Czyszczenie materacy z campera

wycena


Ceny podane w PLN.
Dezynfekcja każdego materaca +20 PLN (bez względu na wielkość)

Pranie dywanów

zarezerwuj termin

+48 504 350 355

darek@pacos-clean.pl

ul. Rzyczyska 9
32-087 Zielonki

3100 sp. z o.o.

2009-2019 pacos-clean.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone

Usługi

Usługi dodatkowe

Menu

Promocje

Regulamin

Współpraca

Partnerzy

Nasi Klienci